LatestNews

Taxi Goleniów dworzec, w202 taxi

Taxi Goleniów dworzec, w202 taxi

Taxi, a wolny rynek

Nie trzeba być tytanem inteligencji by zauważyć, że monopol taksówkarzy na przestrzeni ostatnich lat pomału zmierza ku końcowi. Dlaczego popularne taxi jest coraz rzadziej wybierane przez klientów ?

Odpowiedz jest bardzo prosta. Wolny rynek ma to do siebie, że wygrywa na nim po prostu lepsza oferta. Co w dużym uproszczeniu oznaczenia po prostu niższy koszt przejazdu. Każdemu klientowi taksówek zdarzyło się nie raz i nie dwa przejechać z punktu A do punktu B i mimo, że był to dosłownie kawałek to po opuszczeniu taryfy nieodzowne były myśli o mocnym przepłaceniu.

Złota zasada klient nasz pan już dawno przestała obowiązywać u przewoźnika z taxi umieszczonym na dachu i nieuniknionym było pojawienie się firm, które postanowiły to wykorzystać.

Nie znam osoby u której po usłyszeniu pytania na temat taksówek w głowie pojawiają się pozytywne skojarzenia. Inaczej sprawa wygląda np. z Uberem, który już za chwilę już za momencik zepchnie taksówkarzy z piedestały dużo lepszymi cenami i wygodą korzystania z usługi.

Inne artykuły o motoryzacji i transporcie: