LatestNews

Luksusowe auta

Luksusowe auta

Bogaci kontra biedni

Badania statystyczne pokazują, że w Polsce z roku na rok przybywa milionerów. Polacy charakteryzujący się przedsiębiorczością odnoszą duże sukcesy w biznesie. Dzieje się tak pomimo wielu barier jakie państwo nakłada na rodzimych biznesmenów. Co ciekawe duża część majętnych osób znajduje się w rolnictwie. Od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zaczęły powstawać potężne gospodarstwa rolne eksportujące swoje płody rolne do różnych państw europejskich. Dzięki otwarciu rynku rolnego wielu rolników widząc szansę dla siebie zaczęło inwestować w rozwój swych gospodarstw, które obecnie przynoszą im pokaźne zyski.
A na co wydają pieniądze bogaci Polacy? Przede wszystkim na luksusowe auta. Tych z roku na rok w Polsce sprzedaje się coraz więcej. Dużą popularnością cieszą się też drogie zegarki i inne gadżety. Oczywiście majętni Polacy budują również ogromne domy i posiadłości dla siebie i swoich dzieci. Bogate osoby w wolnych chwilach często udają się w egzotyczne podróże do odległych krajów takich jak Chiny, Indie, czy Dominikana. Im droższy kierunek turystyczny tym lepiej.
Chociaż smykałka do robienia biznesu i zarabianie pieniędzy nie jest niczym złym, nieco niepokojące jest pogłębiające się na świecie, a w tym również w Polsce rozwarstwienie społecznie. Polaryzacja zarobków sprawia, że jednych stać na luksusowe auta za kilkaset tysięcy złotych, a innych nie wystarcza pieniędzy na przeżycie od pierwszego do pierwszego. Zjawisko to jest niepokojące i może w przyszłości wzbudzić niepokoje społeczne.

Inne artykuły o motoryzacji i transporcie: