LatestNews

Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu?

motoryzacja (19)Często osoby, które chcą kupić używany samochód, nie wiedzą na co zwrócić uwagę. Najlepiej poczytać w internecie jakie problemy występują często w  interesującym nas modelu. Są jednak ogólne zasady, którymi należy się kierować podczas zakupu używanego auta.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu?
Przede wszystkim sprawdźmy stan nadwozia. Jego największym wrogiem jest korozja. Jeżeli oglądane przez nas auto ma nadkola lub progi przeżarte przez rdze, to raczej odpuśćmy sobie ten zakup. Warto obejrzeć spasowanie wszystkich elementów. Jeżeli któreś szczeliny są nierówne to może oznaczać, że samochód brał udział w stłuczce. Ważnym elementem zakupów samochodu jest jazda próbna. Sprawdźmy wszystkie przyciski oraz działanie silnika. Sprzedawcy często włączają radio, aby zagłuszyć jakieś stukanie lub trzeszczenie. Wyłączmy je i wsłuchajmy się w dźwięki wydawane przez auto.

Przestrzegając tych rad na pewno unikniesz kupienia skarbonki bez dna. Nawet jeżeli motoryzacja to dla Ciebie czarna magia, z całą pewnością poradzisz sobie ze sprawdzeniem tych paru elementów. Dobrym pomysłem jest zabranie kogoś doświadczonego, kto oceni oglądany przez nas samochód.

Inne artykuły o motoryzacji i transporcie: