LatestNews

Tachodrive

Tachodrive

tachodrive-6Wszystkie pojazdy drogowe używane w UE, które są wykorzystywane w transporcie drogowym rzeczy lub osób, muszą posiadać urządzenie rejestrujące, zapisujące przebieg kilometrów, prędkość i inne czynności wykonywane przez kierowcę.
Najczęściej spotykanym urządzeniem tego typu jest tachograf, najczęściej cyfrowy. Monitoruje on wszystkie wyżej wymienione parametry jazdy za pomocą odpowiednio rozmieszczonych czujników i przesyła je do jednostki centralnej. Dane z niej muszą być regularnie archiwizowane i zapisywane najlepiej na komputerze.
Służy do tego tachodrive, profesjonalny klucz, używany do bezpiecznego i szybkiego pobierania danych z tachografu cyfrowego i karty kierowcy, która jest umieszczona w tachografie.
Tachodrive przypomina kształtem popularnego pendrive’a, jest tak jak on wyposażony w łącze USB i specjalne łącze 6-pinowe do tachografu, nie wymaga również osobnego zasilania i jest łatwo rozpoznawany przez komputer jako nośnik danych. Ułatwia to archiwizację odczytanych danych na dysku komputera.

Inne artykuły o motoryzacji i transporcie: