LatestNews

Egzamin na prawo jazdy – Wrocław

Egzamin na prawo jazdy – Wrocław

egzamin na prawo jazdy (4)Odwołanie od wyniku egzaminu
Przebieg egzaminów na prawo jazdy bywa różny. Czasem wszystko pójdzie zgodnie z planem i zdamy, czasami oblejemy – zdarza się. Jednak zdarzają się też tak zwane sytuacje niejasne, w których nie jesteśmy pewni, czy aby na pewno zasłużyliśmy na oblanie.

Czasami warto zawalczyć i złożyć odwołanie. Będzie nas to kosztować więcej czasu, niż po prostu zapisanie się na kolejny egzamin, ale jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie, nie będziemy musieli płacić za kolejną próbę. Jest to szczególnie ważne dla młodych osób, dla których wydanie dodatkowego 200zł nie jest tak prostą i oczywistą sprawą.

Jednak z odwołaniami trzeba postępować ostrożnie. Czasami egzamin na prawo jazdy przebiegnie wybitnie źle w naszym wykonaniu i wtedy należy przyjąć porażkę na klatę. Warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw przed złożeniem odwołania, najlepiej przedyskutować sprawę z naszym instruktorem. Może się okazać, że tak naprawdę po prostu o czymś zapomnieliśmy i egzaminator miał pełne prawo odesłać nas z kwitkiem.

Inne artykuły o motoryzacji i transporcie: