LatestNews

Podesty ruchome

Podesty ruchome

podesty-ruchome-6Podesty ruchome nożycowe występują w wielu typach i mają wielorakie zastosowanie podczas przeprowadzania wszelkich prac budowlanych i wysokościowych, takich jak montaże dachów, elementów konstrukcji hal, klimatyzacji czy w pracach elektroinstalacyjnych. Te popularne urządzenia można podzielić na kilka typów ze względu na ich budowę i zastosowanie.
Jedne z najczęściej używanych to podesty ruchome jednonożycowe, posiadające zazwyczaj jedną parę siłowników nożycowych służących do podnoszenia platformy roboczej. Charakteryzują się one bardzo dużym udźwigiem, nawet do 10 ton. Mają jednak niewielki zasięg pionowy, maksymalnie do 2 metrów, służą więc głównie jako sprzęt stacjonarny. Istnieją także podesty ruchome dwu i trzynożycowe, stosowane powszechnie w pracach wysokościowych. W wersji stacjonarnej są wykorzystywane najczęściej jako windy ładunkowe. Mają mniejszy udźwig, maksymalnie do 3 ton, ale rekompensują to dużym zasięgiem, nawet powyżej 4 metrów.
Ostatni typ to podesty ruchome wielonożycowe, przeznaczone do podnoszenia ładunków o bardzo dużej wadze i dużych rozmiarach. Typowy udźwig takiego podnośnika to 8 ton, ale posiadają one dużą platformę o powierzchni nawet powyżej 10 metrów kwadratowych. Zasięg wynosi zazwyczaj do 2 metrów.

Inne artykuły o motoryzacji i transporcie: